Jezdecký oddíl

V rámci našeho jezdeckého oddílu, nabízíme výuku jízdy na koni pro děti od 10 let a pro dospělé. Kurzy jsou určeny jak začátečníkům, tak i pokročilým. Postupně Vás připravíme na zkoušky ZZVJ a to jak po praktické, tak i po teoretické stránce. Naši členové se mohou účastnit na různých závodech a jiných jezdeckých akcích

Terapie pomocí koně

Provádíme terapie za pomoci přímého kontaktu s koňmi. Naši hosté si mohou vyzkoušet vodění koně, hřebelcování, čištění stáje, krmení, či jen tak trávit čas v přítomnosti čtyřnohého kamaráda.

Akce

Pro děti a dospělé pořádáme různé zábavné akce a zážitky. Připravujeme dětské dny a jiné akce pro rodiny s dětmi.

Naučná stezka

Od poloviny roku 2016 pro Vás připravujeme první část naučné stezky „Jak se budí jezevci“.

Nadace Jistota a program Srdeční záležitost

Srdeční záležitost je program Nadace Jistota, který funguje od září 2013 a jeho cílem je podpora zaměstnanců Skupiny KB, aby přihlásili své dobrovolnické projekty se zaměřením na seniory, hendikepované či sociálně vyloučené děti i dospělé.

Do programu se může zapojit každý zaměstnanec skupiny KB/SG na podporu svého „srdečního“ projektu. Cílem je umožnit dobrovolníkovi rozšíření a zkvalitnění služby, kterou sám ve svém volném čase a bez nároku na odměnu poskytuje.

Projekt musí být realizován na území České nebo Slovenské republiky a základní požadavek je, aby žadatel prokázal své dlouhodobé dobrovolnické nasazení v dané organizaci. Přednost bývá dána projektům na podporu hendikepovaných či sociálně vyloučených dětí a dospělých či seniorů.

V červnu 2015 byl vyhlášen již třetí ročník Srdečních záležitostí a náš spolek podruhé získal finanční podporu, tentokrát na vybudování první části naučné stezky „Jak se budí Jezevci“. Více o našich společných projektech se dočtete zde:

„Podkovy štěstí 2015“
„Jak se budí jezevci“